poniedziałek, 28 września 2020

Władze telewizji naziemnej - TVP i Polsat. Reszta jest na końcu!

Pewnie zastanawiacie się, czemu taki temat i dlaczego władza jest w temacie? O tym później, ale napiszę, co dzieje się w telewizji naziemnej DVB-T i nie chodzi tu o nowe kanały!

Nie dziś o tym wiadomo, że najwięcej w telewizji naziemnej kanałów ma TVP! Jeden multipleks MUX-3 jest przeznaczony dla TVP i podobno ma być więcej kanałów TVP. 

Kolejna sprawa, Polsat ma też dużo swoich kanałów, Polsat, Super Polsat, TV4, TV6, ATM Rozrywka. Niestety, Polsat wykupując wszystkie udziały od ZPR Media, przejęła Polo TV, Nowa TV i Focus TV. Obawiam się, że ten ostatni kanał, a jest bardzo ciekawy zostanie przeorany serialami Polsatu!

Reszta właścicieli medialnych jak: TVN, Kino Polska są na końcu!

TVN ma w telewizji naziemnej zaledwie tylko 5 kanały: TVN, TVN Siedem (w tym w HD) i TTV. 

Kino Polska ma Zoom tv i Stopklatka. TV Trwam, wiadomo do kogo należy. 

Wirtualna Polska -  WP TV ma same kabarety i nie jest taki interesujący.

Dlatego władze telewizji naziemnej miałem na myśli, te telewizje, które dominują w cyfrowej telewizji naziemnej. 

Zobaczymy co dalej będzie.

wtorek, 15 września 2020

Serwisy napraw sprzętów elektronicznych. Czy są potrzebne?

Dziś skupię się na opłacalności zakładania serwisów elektronicznych, które oferują naprawy sprzętu audio-video, nie komputery, telefony komórkowe! I napiszę, czy takie serwisy są dziś opłacalne.

Na pierwszy rzut okiem na temat, czytelnik może pomyśleć, że chyba z nieba spadłem i mi odbiło, bo przecież takie serwisy są opłacalne, i może napisać, że jest to głupi temat. Ja odpowiadam i poprzedzam wszelkie wątpliwości już na starcie, że nie spadłem z nieba i mi wcale nie odbiło:) I nie uważam, aby ten temat był głupi, a dlaczego, to o tym dalej napiszę.

Zauważmy, od wielu lat, raczej od dekady a nawet więcej, nie ma już telewizorów kineskopowych. Nie ma telewizji  analogowej naziemnej, jak i analogowej satelitarnej, choć można przeczytać, że jeszcze są takie kanały, które nadają analogowo, choć w to wątpię. Idąc dalej, rzadko w sklepach spotyka się wieże HIFI, nie znaczy, że ich nie ma, pewnie są, ale nie w takich ilościach, co kiedyś, że półki były pełne takich sprzętów, które oferowały kieszeń na CD, 3CD, na 5CD, czy nawet na 100CD (tu nie pamiętam, jakie to są modele). I w takich sprzętach, było więcej mechanizmu niż samej elektroniki.  
Idąc dalej, sprzęty elektroniczne, to nie tylko telewizory i wieże HIFI, ale też magnetofony, walkmany, discman, radia, odkurzacze itd. Wtedy takie sprzęty szybko się psuły, a szczególnie wspomniane wyżej telewizory kineskopowe oraz wieże HIFI.

W telewizorach często padał obraz, był też zniekształcony obraz lub po prostu nie działał. Także padały kondensatory, ale to wiąże się z działaniem telewizorów analogowych. W Wieżach HIFI padał przeważnie laser i do dziś tak jest! Też wyświetlacze padają, jak i całe zestawy, od zasilania wieży po głośniki/kolumny. 

Gramofony też się psuły i będą się psuć, ale to zależy, jak często używamy. I wracając do tematu, jeszcze raz napiszę, że tak!, serwisy elektroniczne są opłacalne. Jeżeli ukończyłeś studia lub znasz się bardzo dobrze na elektronice i naprawach, to możesz założyć taki serwis. 

Dziś a serwisy elektroniczne
Nie ma już w sprzedaży telewizorów kineskopowych co każdy o tym dobrze wie, jak i takich wież HIFI(nie tak dużo, jak kiedyś). Technika się zmieniła. Rzadko teraz telewizory się psują. A wszystko jest oparte na technice cyfrowej. Już dziś porzuca się napędy optyczne w komputerach a sprzęty audio-video, oferują wejścia na zewnętrzne MP3 lub mają wbudowane czytniki takich formatów. 
Jedynie co mało się zmieniło, ale nadal się zmienia z całą techniką, są odkurzacze. Ale ile jest w odkurzaczu elektroniki? 
Dlatego w dobie nowych technologii, nowych sprzętów, takie serwisy elektroniczne są bardzo opłacalne i szybko nie znikną! Oby!