czwartek, 28 grudnia 2023

Koniec TVPIS! Koniec TVP info i programów informacyjnych w TVP. PiS musi nauczyć się przegrywać!!!

 20 grudnia po 11:00, można było zauważyć brak telewizji TVP info. Zamiast tego pojawiła się TVP1. I z tym dniem, przestały być emitowane wiadomości o 19:30, Teleexpress i Panorama. Dodatkowo, przestał też nadawać TVP World. Czy słusznie? Zapraszam


Przez 8 lat rządów PiS, musieliśmy oglądać stronniczość stacji, co było to zauważalne. W pierwszym roku rządów PiS, stopniowo byli uciszani dziennikarze, którzy krytykowali rząd PiS, a następnie dziennikarze byli zwalniani lub sami odchodzili do innych stacji telewizyjnych. I to był krok w stronę dyktatury w TVP. Bardzo było widać szczególnie po wiadomościach w TVP1. Natomiast TVP info, to już raj dla prawicowych mediów, mediów i gości popierających działania rządu PiS. 

I z porządnej stacji, telewizji publicznej, TVP stała się telewizją partyjną PiS!!! Telewizją propagandową, kłamiącą dzień w dzień i manipulowała informacjami. Dziennikarze TVP i nie tylko tej stacji, ale też PAP, Polskiego radia i!, TV Republika oraz gazety Polskiej Codziennej, chwalili rządy PiS, ale krytykowali srogo opozycję, dzisiejszą władzę. 

Przejęli TVP na własność! Nawet powiesili obraz Lecha Kaczyńskiego, co było widać w ostatnich dniach, kiedy posłowie PiS postanowili bronić TVP, czyli propagandy. 

Teraz to oni krzyczą wolne media, i mówią też, że jest to atak na wolność słowa i wolne media. Ale za rządu PiS, nie było Wolnych mediów, i tym bardziej wolności słowa w TVP!

Partia PiS nie umie przegrywać. Zabrano im zabawki w postaci propagandowej tuby TVP. Nigdy nie nauczą się dobrych manier, jeżeli chodzi o media publiczne.

A teraz? dziennikarze TVP przeszli do TV Republika, i tam żalą się, że nie mogą pracować w TVP i wyrażać swoich rzetelnych opinii.  Żenada!

Dobrze, że jest koniec tej propagandowej pisowskiej telewizji!!!

poniedziałek, 9 października 2023

Twitter lepszy od nazwy X? Czy zmiany poszły na lepsze?

 Każdy z nas, kto korzystał i nadal korzysta z platformy X a dawnego Twittera, przyzna, że obecna nazwa nie jest zbyt lepsza. Kojarzy się z przyciskiem zamknij, jakie widzimy w oknach systemu Windows. Ale odpowiedzmy sobie na pytanie, czy X działa lepiej od dawnego Twittera?

Czy nazwa X jest lepsza od dawnego Tittera?

Sam korzystam z Twittera (obecnie X) i przyznam, że obecna nazwa nie podoba mi się. I wcale nie jest lepszą nazwą, wolałem nazwę Twitter. Nazwa nazwą, ale też chodzi o funkcjonalność, niż o samą nazwę strony. 

Czy zmiany poszły na lepsze?

 Wcale nie! Jeszcze jak był Twitter, to Elon Musk wprowadził opłaty, które miały zwalczać działanie botów. Też wprowadzono odznaki zwane jako X Blue, które miały weryfikować konta. Inne zmiany, które tu uważam za słuszne, to uniemożliwienie przeglądania profilów bez zalogowania się. 

Generalnie Twitter, czy X mocno nie zmienił się. Pozostał taki sam layout i nic więcej. Może są nowe funkcje, ale nie grzebałem. 

Tym krótkim wpisem kończę;)

poniedziałek, 4 września 2023

Oglądanie filmów, które mają niskie oceny i kiepskie komentarze. Czy warto takie filmy oglądać?

 Temat dotyczy filmów, ale nie oznacza, że nie warto brać pod uwagę seriali, które też mają słabą ocenę, ale jednak przystanę przy filmach, ponieważ, czy to film, czy serial, to nie ma znaczenia, jeżeli chodzi o niskie oceny i negatywne komentarze. 


Jeżeli chcemy obejrzeć film, to zawsze ciągnie nas tam, gdzie są oceny i komentarze filmów bądź seriali. Zwykle i to większość osób bazuje na tym co piszą na stronie. Jeżeli film X ma słabą ocenę np: 3,2 i do tego komentarze, typu kiepski film, tragedia, to warto sobie wziąć pod uwagę, jaki film i rodzaj filmu jest w ten sposób oceniany, i to tak negatywnie.

Ostatnio zauważyłem, że filmy z gatunku postapo, są również słabo oceniane, i nie będę tu podawał tytułów. To samo dotyczy filmów z gatunku science-fiction, horror itp. Ja obejrzałem wiele filmów, gdzie ocena nie przekraczała 3 gwiazdek. I nie żałowałem, bo wg.mnie były  dobrymi filmami. I czy uważam to za stratę czasu? Nie. Najlepiej nie sugerować się samymi opiniami, tylko obejrzeć trailer/zwiastun. Jeżeli nawet zwiastun do nas nie przemawia, to zamiast oglądać i dawać złą ocenę i komentarz, że to strata czasu, to nie oglądajmy wcale! Jak już nie podoba nam się film, to piszmy dlaczego, a nie jak wcześniej pisałem, pisać tekst typu kiepski film, słabiutki itd. 

Nie oznacza to, że oglądając z tak niską oceną, nie trafiły się filmy naprawdę złe, owszem trafiły się, były nudne i chciało się spać, ale ja zawsze daje szansę obejrzenia filmu do końca, i to bez względu, jak bardzo by był kiepskim filmem.

Z drugiej strony takie niskie ocenianie i złe komentarze również szkodzą tym, którym takie gatunki filmów się podobają, ale jak widzą takie niskie oceny i kiepskie komentarze, a nie sprawdzają jak wygląda zwiastun, to tak naprawdę nie wiedzą, jaki film jest. Czy warto poświęcić na to czas, niż tylko sugerując się opiniami użytkowników.

To dotyczy nie tylko filmów, ale jak pisałem na samym początku, też seriali, czy filmów dokumentalnych itp. Najlepiej samemu sobie wyrobić swoje zdanie, niż sugerować się opiniami na stronach oceniających filmy.

To tyle;)

wtorek, 15 sierpnia 2023

Chat GPT: Zagrożenie czy ułatwienie dla ludzi, i jak to odbierać?

 O Chat GPT głośno mówiło się i nadal mówi się, ale mniej. Jednak pewne firmy, i nie tylko firmy zaczęły z tego narzędzia korzystać, i nie tylko w celach testowych, ale przeważnie w celach komercyjnych. Czy stanowi zagrożenie dla ludzi lub dla niektórych zawodów, i jak należy to dziś odbierać? Zapraszam do krótkiego tematu o chat GPT.

Chat GPT został uruchomiony już pod koniec roku 2022 przez Open AI, który generuje treści na podstawie zadanych pytań. Powstało dużo na ten temat artykułów, i filmów na YouTube. Jednak, odpowiedzmy sobie na pytanie, jakie jest w temacie. Czy korzystanie z chat GPT jest zagrożeniem, czy ułatwieniem dla ludzi? Jak dziś to odbierać, jako technologię, która wspiera i ułatwia pracę dla wielu zawodów, czy szkodzi, i wcale nie pomaga?

Po pierwsze, chat GPT stał się narzędziem, który ma generować odpowiedzi na każde pytanie, a to oznacza, że nie tylko jest ułatwieniem, ale i też zagrożeniem. Pytanie, zagrożeniem dla kogo lub jakich zawodów? Odpowiedź brzmi prosto, dla dziennikarzy piszący artykuły, dla programistów (tu też zrobiło się głośno), dla szkół, gdzie uczniowie zamiast pisząc samemu wypracowania, to korzystają z tego narzędzia. Chat GPT jest zagrożeniem dla tych zawodów, gdzie trzeba dużo pisać. 

Po drugie, chat GPT również ułatwia uzyskania odpowiedzi pod kątem pisania kodu, ale to nie oznacza, że programiści są do końca zwolnieni! Pisanie kodu w danym języku lub uzyskanie gotowej odpowiedzi, nie zawsze może być dobrym rozwiązaniem, nawet gdy taki kod będzie działał. Pisanie kodu za pomocą czegoś, jest tak naprawdę lenistwem tych ludzi, którym nie chce się samemu pisać. Można korzystać z chat GPT, ale nie przesadzajmy, i nie wykorzystujmy tego narzędzia do wszystkiego. 

Nie chce ci się pisać artykułu. Za to, chcesz mieć dużą liczbę odwiedzających twoją stronę, to wolisz skorzystać z chat GPT, czy to nie lenistwo? Tłumaczysz, że nie masz czasu na pisanie, ale na wykorzystywanie chat GPT już masz, to jesteś leniem!

I jak odbierać to narzędzie? jako ciekawostkę? Nie, jako nową technologię? Tak, ale czy jako główne zagrożenie? Nie, ponieważ teksty wygenerowane nie są tak konstruowane, aby były w 100% czytelne i zrozumiałe. Zawsze będzie złe skonstruowane zdanie lub literówka. 

Ty sam musisz sobie odpowiedzieć, czy wolisz z gotowca korzystać, czy samemu pisać.

środa, 28 czerwca 2023

Dyktatura na wielu płaszczyznach. Gdzie jest jeszcze dyktatura?

Termin jest dobrze znany i mówi się prawie codziennie o dyktaturze. W tym temacie napiszę, gdzie moim zdaniem jest jeszcze dyktatura, i tu chodzi, nie tylko o kraje i rządy, ale też inne kultury, czy dziedziny różnych zawodów. 

Czym jest dyktatura?

Z Wikipedii:

Dyktatura

Natomiast definicja ze strony  Encyklopedii PWN, jest nieco inna:

Można powiedzieć, że dyktatura, to inaczej reżim nakładany przez władzę na całą społeczność, mówiąc, jak mają żyć i robić.

Do takich państw z pewnością należy Korea Północna, która nakazała zakaz posiadania komputerów i wszelkich smartfonów a internet jest bardzo ograniczony, nawet go nie ma, bo jest kontrolowany przez władzę. Drugim krajem, są Chiny. Co prawda, nie każą społeczeństwa za posiadanie komputera, czy smartfona, ale internet też jest kontrolowany. Strony Google, Facebook itp, są zablokowane.

Państwa Europejskie: Dyktatura

Do kolejnych państw można zaliczyć niedawne wydarzenia, które toczą się do dziś, są Rosja i Białoruś oraz Węgry. Wszelkie media są kontrolowane, a za krytykę władzy idzie się siedzieć, to raz. Po drugie wszelkie media są nie tylko kontrolowane, ale nawet siłą zamykane, i tak jest na Węgrzech i wspomnianych wcześniej państwach. Mowa o Rosji i Białorusi. 

Jeżeli chodzi o nasz kraj, Polskę, to blisko jest do działań jakie są na Węgrzech, ale też na Białorusi. Bardziej wskazuje Węgry! Dlaczego? TVP nie jest publiczną telewizją a rządową, która manipuluje i kłamie. Wykorzystuje swój zasięg, jak tylko może. KRRiT utrudnia przedłużenie koncesji stacjom, które nie są przychylne władzy, i częściej nakładają kary na takie stacje. 

Tyle na temat dyktatury jakie są w poszczególnych krajach. Dodam, że nie są to wszystkie kraje, gdzie jest dyktatura.

Inne płaszczyzny dyktatury.

Do innych płaszczyzn, kultur jest, to co można zobaczyć nie od dziś w Internecie. I nie mam tu na myśli polityki. Tu chodzi o dyktaturę odchudzania. Tam, gdzie jest krytyka wyglądu, bez względu, czy to jest w Internecie, czy nie, można to nazwać dyktaturą, ale nie taką, jaką znamy z definicji. Raczej taka dyktatura hejterska, która nie tylko krytykuje, hejtuje wygląd, ale czasem mówi, jak mamy wyglądać. W obozach odchudzających również panuje taka dyktatura/reżim. Ale tam jest też manipulacja i wywieranie presji. Niby dla zdrowia są takie obozy a zostaje to w głowie na lata...

Dyktatura w rodzinnie, również występuje, ale bardzo rzadko, ale jest. Przykład? Znowu napiszę o odchudzaniu. Dorosłe dziecko, nie chce odchudzając się, ale jest zmuszane do schudnięcia. Jest poddawane kontroli, i tu nie ma mowy, o martwieniu się o zdrowie dziecka!

Dyktatura w firmach - czyli robić tak jak szef każe. Niby to norma, ale jak coś zobaczysz lub dowiesz się czegoś, co jest niedozwolone, to jesteś zastraszany, i tu chodzi o nie typową dyktaturę, ale też wywieranie presji i strachu na pracowniku.

To tyle:)

piątek, 26 maja 2023

Czy musisz mieć dużą ilość kanałów telewizyjnych? Wybierz to, co jest interesujące!

 Poprzedni temat dotyczył platform VOD. Tym razem, jeszcze pozostanę przy temacie telewizji i platform VOD, ale odpowiedzmy sobie na pytanie, jakie jest w temacie. Czy musisz/musimy mieć tak dużą ilość kanałów, i czy wszystko to oglądamy? Zapraszam

Temat może błachy lub śmieszny, ale warto nad tym zastanowić się, czy taka duża liczba kanałów jest nam potrzebna. Jeżeli chodzi o telewizję kablową, to niestety, mamy tyle ile dają w zależności od pakietu. To samo dotyczy oglądania telewizji przez internet. Wybierasz pakiet, który Ciebie interesuje i oglądasz, ale czy wszystko? 

Nie musimy wszystkich kanałów oglądać, i to jest oczywiste. Mając telewizję przez Internet, która jest wykupiona w UPC/ Orange czy Vectra, sami decydujemy co oglądamy i jakie nas programy telewizyjne interesują. Minusem jest to, że nie ma zaprogramowania sobie listy wybranych kanałów, jak to jest w platformach cyfrowych, gdzie telewizję odbieramy przez satelitę. Tworząc własną listę kanałów daje to, że nie skaczemy po wszystkich kanałach jakie są, tylko po wybranych interesujących. 

Jeżeli interesujemy się sportem, to wybieramy kanały sportowe. Jak przyrodnicze i podróżnicze, to wybieramy, które są o tej tematyce. Z filmami, tak samo robimy. Jak informacyjne, gdzie nie chcemy być skazani tylko na propagandową, kłamliwą, która manipuluje (mowa o TVP Info), to wybieramy inne stacje informacyjne. 

Ilość kanałów nie przekłada się na jakość! W dobie szybkiego Internetu, odbiór zwykłej telewizji naziemnej nie jest opłacalny, chyba, że faktycznie jest coś interesującego poza kanałami TVP! Jak dla mnie, nic nie ma ciekawego, co nie raz pisałem na tym blogu. 

Zdarza się, że wybieramy droższy pakiet, tylko dla jednego kanału, którego nie ma w innych pakietach, ale czy to się opłaca? Na to, to już sami musimy sobie odpowiedzieć.

I tym tematem kończę wpis.

czwartek, 27 kwietnia 2023

Gdyby nie było platform VOD. Nie ma platform VOD, jakby wyglądało życie społeczeństwa?

 Od pojawienia się platform VOD, cała społeczność zaczęła korzystać do dziś. Kiedyś można było tylko pomarzyć o takich platformach, a jakby zadano mi pytanie, że platformy VOD zyskają popularność, to bym wyśmiał. Pytanie, gdyby nie było dziś platform VOD, to jak wyglądało by życie całego społeczeństwa, i nie tylko w Polsce, ale na świecie. Zapraszam do tematu.


Na początku z pierwszych platform VOD były Iplex, Ipla( obecnie jako Polsat Go), CDA Premium, HBO GO(obecnie HBO MAX) oraz Netflix, który powstał jeszcze pod koniec lat 90. Dopiero później pojawiły się takie platformy jak: TVP VOD(nie polecam), Canal+ Online, Player, HBO MAX, Prime Video, Via Play, Disney +, i jeszcze raz wspomniany Netflix, który po roku 2010 pojawił się w Polsce, jak i niektóre z wymienionych wcześniej VOD.

Wróćmy do pytania, jakie jest w temacie. Jakby wyglądało życie czy funkcjonowanie społeczeństwa bez takich platform? Moim zdaniem, dziś dla niektórych, było by trudne. Dziś praktycznie na każdej platformie są dostępne takie same filmy i seriale oraz telewizja online (występuje w niektórych VOD). Filmy emitowane w kinach już po paru miesiącach pojawiają się w takich platformach lub od razu są, raczej to pierwsze, co nie oznacza, że tak nie jest. 

Wróćmy o dwie dekady wstecz, a nawet trzy dekady. Kiedyś nie myślało się o takich platformach. Była telewizja analogowa nadawana naziemnie i satelitarna. Były kodowana telewizja, gdzie trafiały premiery kinowe, a dopiero później po jakimś czasie, zwykle od roku do dwóch lub więcej, pojawiały się w otwartej/niekodowanej telewizji. 

Kto pamięta początki powstania Canal+ w Polsce i niekodowane bloki, gdzie można było oglądać seriale? Renegat, dobry serial, który emitowany był właśnie w niekodowanym bloku w Canal+. Później z czasem, powstały platformy satelitarne. A dziś Canal+ oferuje i nie tylko Canal+, oglądanie telewizji przez Internet. 

Tak wyglądałoby życie bez platform VOD. Kina by były pełne ludzi, a dziś? Może są pełne, nie wiem, dawno w kinie nie byłem, ale jak posiadamy VOD, to praktycznie nie trzeba chodzić do kina. A przez VOD niektóre kina upadły, tak jak przez Facebooka upadły kilka dobrych portali społecznościowych. Ludzie ponownie zaczęli by chodzić częściej i liczniej do kin. Niestety, rozwój VOD ma swoje plusy i minusy. Ja jestem za postępem, co nie oznacza, że takie postępy mogą mieć inne skutki, i wcale nie lepsze!

To tyle:)

poniedziałek, 20 marca 2023

Planowanie podróży: Zanim wyjedziesz, dowiedz się więcej o krajach. Posiadanie apteczki.

 Tym razem nadszedł czas na zupełnie inny temat na tym blogu. tym razem o planowaniu podróży i o tym, że zanim wyjedzie się, trzeba dowiedzieć się o krajach, jak i posiadaniu własnej apteczki. Zapraszam



Planowanie podróży - dowiedz się o krajach, jakie będziesz odwiedzał

Kto podróżuje ten wie, co mam na myśli. Jedni wolą jechać do miejsca docelowego, nie dowiadując się o danym kraju, prawie jaki obowiązuje, jak i systemie służbie zdrowia. Dalej, o komunikacji, cenach itp. Dlaczego jest to tak ważne? To zależy, co chcemy odwiedzać, i co robić. Jak zamierzamy nagrywać filmy zwłaszcza z drona, to musimy wiedzieć, jakie prawo obowiązuje w danym kraju, aby nie okazało się, że używając drona w danym kraju lub w niedozwolonym miejscu, będzie nam grozić areszt, kara lub konfiskata drona. Wspomniałem o systemie służbie zdrowia, to warto wiedzieć, gdyż, jeżeli bardzo zachorujemy, to musimy wiedzieć, czy nasze ubezpieczenie pokryje koszty leczenia, jak nie, to czy w danym kraju przyjmą nas do np: lekarza czy szpitala. Do lekarza, na pewno, ale jaki koszt? To musimy dowiedzieć się, najlepiej na miejscu, gdyż na stronach może być tak, że informacje będą nieaktualne. 

Posiadanie swojej apteczki

Tutaj bez żadnej wątpliwości, musimy zaopatrzyć się we wszelkie leki, które mogą nam się przydać w czasie podróży. Nie wiemy, co może nam się stać. I nie mam na myśli ból głowy, gardła, czy biegunka, bo to też ważne, ale też wszelkie skaleczenie, ból zęba. Jak ząb nam się złamie, najlepiej zakupić (choć nie jest zalecane) lek plomber, dzięki czemu można zalepić tymczasowo ubytek zęba. Najważniejsze! Najlepiej przed wyjazdem/ podróżą, która trwa więcej niż dwa tygodnie a pół roku,  to zrobić wszystkie badania, począwszy od badań serca, krwi, żołądka, moczu po wcześniej wspomniany złamany ząb, czyli  wyleczenie zębów u stomatologa. Czy przesadzam? Nie, jednak, jak mamy wykonywaliśmy badania, to nie musimy robić tego ponownie. 

To tyle w tym temacie. Każda podróż ma swoje uroki, i nie wiemy, co może nas spotkać, więc najlepiej dobrze się przygotować, niż później żałować.

czwartek, 9 lutego 2023

Analogowe kopie. Kopie zapasowe?

 Można zadać sobie pytanie, jak wygląda analogowa kopia, i czy przypadkiem nie mylę z kopiami wykonywanymi na komputerze? Nie, ale napiszę, że każdy z nas, takie kopie wykonywał i nadal wykonuje, i to jeszcze nie wiedząc o tym, że tak robi.

O kopiach powstało wiele stron i książek, które dotyczą kopii wykonywanych właśnie na komputerze, używając programów lub robiąc ręcznie. Nie będę poruszał również tworzenia kopii na nośnikach CD/DVD, tylko będę bardziej przy analogowych kopiach.

Przegrywanie kaset i kaset VHS początkiem nie tylko tworzenia kopii, ale też piractwa?

O przegrywaniu, a raczej kopiowaniu płyt CD/DVD z programami, grami, systemami itd, powstało wiele tematów na stronach internetowych, i bardziej dotyczyło, nie kopii a piractwa komputerowego, i  nie ma mowy tu o tworzeniu kopii zapasowej. Podobnie jest z przegrywaniem kaset magnetofonowych i VHS, tyle że tu też było piractwo, ale mniejsze niż z kopiowaniem wszelkich płyt z wyżej wymienionymi danymi. 

Przyznaj się, przegrywałeś od kolegi, czy koleżanki kasetę (type) i modliłeś się, aby głowica nie wciągnęła taśmy? Z kopiowaniem małej kasety nie było problemów, gdyż wystarczy magnetofon, wieża HIFI z dwoma kieszeniami. Do jednej wkładasz oryginalną kasetę a do drugiej, czystą i przycisk record. 

Inaczej jest w przegrywaniu kaset VHS, tu trzeba mieć dwa magnetowidy, aby można było wykonać kopię kasety. Nie ma nic złego, jeżeli przegrywamy znajomemu/znajomej film z imprezy. Grzej, jeżeli przegrywamy film, jeżeli dla znajomych to ujdzie, jak chcemy sprzedawać i to nielegalnie, to już narażamy się na poważne konsekwencje, ale tak było kiedyś. I można powiedzieć, że jest to jedna metod tworzenia analogowej kopii. 

Praca domowa? Zapomniałem, dasz przepisać? Przepisywanie, to też kopia!

W czasach szkolnych, na pewno każdy lub prawie każdy, kto zapomniał odrobić lekcję, to prosił kolegę, czy koleżankę o przepisanie pracy domowej. Jednak samo przepisanie, nie tylko ratowało tyłek, ale też nie wiedząc o tym, stworzyłeś kopię pracy domowej. Każda notatka przepisana jest kopią. Trzeba pamiętać, że przepisywanie tekstu, czy rysunku jest kopią! Taka kopia nie jest trwała, wystarczy, że zalejemy wodą i po notatce, którą przepisaliśmy. 

Xero to też kopia!

Można się śmiać, ale ksero kartki z tekstem, dokumentu również jest wykonaniem kopii. Zwłaszcza xero dokumentów, która podczas wycieczek jest przydatna. Zamiast chodzić z paszportem, dowodem osobistym, to chodzimy z kopią, a jak dojdzie do kradzieży, to stracimy kopię a nie oryginalny dokument tożsamości na którą przestępcy mogliby wziąć kredyt lub zakupić dowolny towar. 

Kopie są zabezpieczeniem naszych danych, i bardziej odnoszą się do kopii w komputerach, niż to co wyżej napisałem o analogowych kopiach.

To tyle:)

środa, 18 stycznia 2023

Lex pilot - kolejna ustawa, która szkodzi wolności słowa. Kolejna szkoda medialna rządu PiS!

 Można zapytać, ile to razy rząd PiS próbował coś zmienić w mediach, aby tylko te właściwe wg.PiS'u były oglądane, a inne mniej a nawet w ogóle? Odpowiedź jest prosta, było i będzie!

lex pilot szkodzi

W temacie jest napisane o wolności słowa, i co ma wolność słowa do ustawy Lex Pilot? A no ma, ponieważ, narzuca widzom oglądania kanałów TVP, które mają być na pierwszych miejscach u wszystkich operatorów sieci kablowych i satelitarnych. Jednym słowem, możesz nie zgadzać się, ale kolejność i tak będzie taka, jaka jest w ustawie!

Dodatkowo, to kolejny przykład, że rząd PiS nie liczy się ze społeczeństwem i zaczyna wprowadzać kolejne etapy dyktatury! Pierwszy etap to przejęcie TVP, aby manipulować i kłamać. Pokazywać te informacje, które są przychylne władzy PiS. Kolejny etap, to była afera w polskim radiu, która nakazała zaprzestania nadawania utworu Kazika - Twój Ból. Następny etap, to próba przejęcia większości udziału TVN do 51% pod pretekstem bezpieczeństwa stacji, tylko to była sama bzdura.  I kolejne etapy mające uciszenie niezależnych mediów, które nie są przychylne władzy. Najbardziej dostaje się stacji TVN, później Gazecie wyborczej.

Wróćmy do Lex Pilot, która zaszkodzi Polakom! Zbliżają się wybory, więc PiS chce, aby same kanały TVP były nadawane na pierwszych miejscach. Mało to, nie wspomniałem o tym wyżej, ale PiS a raczej premier napisał, aby kanały TVP były nadawane jeszcze w starym systemie DVB-T. Jak widać, to kolejny etap, że PiS nie jest uczciwy i nie jest za wolnością wypowiedzi i wyboru. Gdyby był partią uczciwą, nie pisałby listu, aby nadawać w starym systemie do końca 2023 roku. I powód podał jasny, aby wszyscy zdążyli zakupić dekodery lub telewizory, co jest kolejną bzdurą!

Teraz telewizja, później wezmą się za Internet, i mogą zrobić tak, że kto krytykuje na stronie władze PiS, ten dostanie ostrzeżenie z nakazem zdjęcia tematu lub zostanie ukarany. Czy nie będzie to naruszeniem wolności słowa? Owszem, będzie naruszeniem. Obecnie jest tak w TVP i innych prawicowych mediach.