niedziela, 24 kwietnia 2016

Metody złodziei: Poznaj jak wybierają swoją ofiarę cz.5

To już kolejna część metod złodziei i jak wybierają swoją ofiarę. Ta część będzie takim podsumowaniem tego co już opisywałem, a czego nie pisałem, to teraz napiszę.

Co było w częściach pisane?
Na pewno o bankomatach i kradzieżach, na które trzeba uważać i takich nakładkach stosowanych przez złodziei. Opisywałem też jak obserwują złodzieje, aby okraść ofiarę lub mieszkanie, czy samochód. Co do samochodu, to zazwyczaj kradnie się radio, zawartość samochodu lub cały samochód. I też pisałem o kradzieżach na wycieczkach (urlopach) i o kieszonkowcach. Zbliża się okres wakacyjny a to raj dla takich kieszonkowców!  Pisałem też o kradzieżach w hotelu i na co należy zwracać uwagę.
I co standardem jest a o tym mówi się do dziś, to są metody na wnuczka, policjanta, na listonosza itd.
W pierwszej części pisałem też o takich zachowaniach, gdzie osoba prosi o pożyczenie drobnych złotych a tak naprawdę okazuje się, że jest złodziejem!
To takie szybkie podsumowanie tego co pisałem.

Jest jeszcze jeden błąd, który my popełniamy, co prawda ja tego nie robię i nie zdarzyło mi się, ale takim błędem jest "chwalenie się, ile zarabiasz lub co masz w domu, lub co kupiłeś/aś".
Nie należy w miejscach publicznych chwalić się swoim dorobkiem!, nie pokazujmy drogich zegarków, portfeli, czy telefonów, ponieważ sami na własne życzenie przykuwamy uwagę złodziei, nawet jeżeli jesteśmy w gronie przyjaciół! Zawsze będzie osoba z poza naszego grona, która może przyuważyć.
Czytelnik, który pewnie czyta i śmieje się mówiąc, tak jasne okradnie mnie, bo mam drogi zegarek i jeszcze nadal śmieje się, że piszę głupoty, do prawdy?
To, że Cię nie okradziono, nie znaczy, że tak nie jest! I że Ci się to nie zdarzy.

To tyle na tą część i takiego podsumowania.
Kolejna część, będzie dotyczyć metod złodziei w Internecie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz